Centrum zdraví pro všechny

Pár slov úvodem

Tím, že se v našem centru specializujeme na kardiovaskulární prevenci a neinvazivní metody pro snížení kardiovaskulárních rizik, tak v této souvislosti nemůžeme opomenout naše dlouhodobé kladné zkušenosti s medicínskou technologií BEMER, která má velmi dobrý vliv na cévní systém, co se nám opakovaně potvrzuje při kontrolních měřeních arteriálních (cévních) funkcí na arteriografu.

Ovšem vzhledem k tomu, že pojem ‚BEMER‘ je pro mnohé z Vás zatím cizí slovo, tak s Vámi prvně projdeme několik nejčastějších otázek.

Odpovědi na nejčastější dotazy

Medicínská technologie vyvinuta za účelem zlepšování omezené mikrocirkulace.

Mikrocirkulace je pojem označující oběh tělních tekutin na úrovni jednotlivých tkání. Základem mikrocirkulace jsou drobné krevní a lymfatické cévy.

Vědecké důkazy potvrzují, že zdraví a výkonnost člověka jsou kriticky závislé na funkční mikrocirkulaci.

Mikrocirkulace tvoří přechod mezi tepennou a žilní částí krevního řečiště, je to oblast, kde dochází k látkové výměně mezi krví a buňkami tkání.

Zhoršená mikrocirkulace může vést k nedostatku energie v buňkách, které trpí zhoršeným zásobením kyslíku, živin a nedostatečným odplavováním zplodin látkové výměny, které mají škodlivé účinky na organismus, který se stává oslabený. 

To zpočátku vede ke snížení výkonnosti a pozdějšímu selhání právě těchto postižených buněk. Pokud jsou postiženy mnohé buňky orgánu nebo tkáně, dochází k odpovídajícím příznakům, které pak mohou být definovány jako nemoc.

Buňky, které postrádají energii, nemohou dosáhnout svého plného potenciálu. Většina buněk má určitou životnost, pak jsou obnoveny. Buňky, které postrádají energii, zemřou předčasně. Dokonce i naše bílé krvinky, a tím i účinnost našeho imunitního systému, která závisí přímo na mikrocirkulaci a energetickém stavu těchto buněk.

 

Příčiny poruch oběhového systému, špatná výkonnost, předčasné stárnutí a nemoci lidí v průmyslově vyspělých zemích jsou způsobeny hlavně způsobem jejich života.

Životní podmínky civilizovaných lidí, které jsou v medicíně často popisovány jako rizikové faktory, jsou nedostatek pohybu, nadváha (podvýživa), duševní stres a zvyšující se zatížení životního prostředí, vedou ke zhoršenému oběhu, a jsou tak hlavní příčinou předčasného stárnutí a nástupu nemoci.

 

Její vyjímečnost spočívá v tom, že umožňuje fyzikálně stimulovat omezenou vazomoci (spontánní cévní pohyby), co má za následek zlepšení průtoku krve ve tkáních (v kůži, svalech, kostech apod.)

Pozitivní účinky BEMER technologie na mikrocirkulaci jsou klinicky potvrzené jak množstvím lékařských kazuistik, tak oficiálně publikovanými odbornými studiemi, které jsou k dispozici v mezinárodní medicínské databázi PubMed.

 

Ano, jsou registrovány také v evidenci Státního Ústavu pro kontrolu léčiv v ČR i SR. Přístroje BEMER disponují oficiální klasifikací zdravotnického prostředku třídy IIa s platností po celé EU.

Ne, zamyšleným účelem použití terapeutického přístroje BEMER je jeho každodenní využívání odborníky, stejně tak jako soukromými osobami v domácím prostředí.

BEMER EVO – příští generace zdraví

První generace přístrojů BEMER vznikla v roce 1998 v Lichtenštejnsku a v roce 2023 vznikla k 25. jubileu čtvrtá generace přístroje, označovaná jako BEMER Evo, který zároveň splňuje nejnovější kritéria a požadavky MDR, nejnovějšího nařízení EU pro zdravotnické prostředky. Konfigurace signálu BEMER zůstává nezměněna.

Produktová řada Evo je především vývojovým krokem vpřed zejména z hlediska vyššího komfortu, technického provedení a snadnější obsluhy ze strany uživatele.

Novinkou jsou také světelné aplikátory B.Light Clear Evo a Restore Evo, které působí různými vlnovými délkami světel na oblast kůže.

CO NABÍZÍME?

  • možnost osobních, telefonických či online konzultací
  • bezplatnou ukázku terapeutického systému BEMER
  • poskytnutí našich zápůjčních BEMER setů do pronájmu
  • v případě zájmu posíláme přístroje také kurýrem v rámci celé ČR i SR
  • všem našim klientům poskytujeme odborné poradenství, školení i zákaznický servis
  • zprostředkování nejnovější sady BEMER Premium-set Evo přímo od výrobce z Lichtenštejnska

 

Pro bližší informace nám pošlete nezávaznou poptávku.

Možnost bezplatné ukázky terapeutického systému BEMER!

Máte-li o ukázku zájem, kontaktujte nás.

Zvažujete koupi či pronájem přístroje nebo potřebujete více informací?

Pošlete nám nezávaznou poptávku a my Vám v co nejkratším čase odpovíme.

Odkazy na doplňující informační videa z oficiálního YouTube kanálu výrobce: