Centrum zdraví pro všechny

MŮJ PŘÍBĚH

„Mojí celoživotní láskou je voda a sport obecně.“        – Vendula Marková, zakladatelka centra

O mně

 

K tomu, co dělám nyní jsem se dostala díky vrcholovému sportu, který mě přivedl k různým metodám týkajících se podpory sportovní regenerace a zvýšení potenciálu výkonnosti.

V době, kdy jsem byla členkou plavecké reprezentace, tak pro maximální výkonnost bylo potřebné dobře nastavit nejen tréninky ve vodě i na souši, ale také stravu, odpočinek, spánek atd… Všechny tyto aktivity je možné dodržovat se správnou dispciplinou, ale co jsem tehdy nedokázala ovlivnit bylo mé zdraví a rychlost mého zotavení.

Tím, že jsem minimálně 3h denně trávila ve vodě nehledě na počasí či roční období, čas od času jsem prochladla a přivodila si zánět nosních dutin, močových cest či ledvin a problém byl tady, co ode mně vyžadovalo několikadenní tréninkovou pauzu, která se vždy negativně odrazila také na mé výkonnosti. Proto jsem později věnovala mnohem větší pozornost hledáním účinných metod, které jsou využívány sportovci v době jejich zotavování.

2017

V mých 30i letech jsem svou tréninkovou přípravu doplnila o technologii, podporující kardiovaskulární funkce organismu.
To se postupně pozitivně odrazilo nejen na kratší době mé regenerace, ale i na výkonnosti, lépe jsem zvládala větší tréninkovou zátěž.
A poté se mi podařilo zaplavat své životně nejrychlejší časy na své hlavní disciplíny (50Z, 100Z), díky čemu jsem se stala dvojnásobnou vícemistryní světa v masters ženy 30+.
 
bemer_sport_já
20180929_180210

Po cévní mozkové příhodě mého plaveckého trenéra, jsem se začala zajímat také o možnosti kardiovaskulární prevence.

Kromě samostudia a individuálních konzultací s odborníky jsem své další poznatky čerpala z různých odborných přednášek lékařů a lékařských kongresů – jak v ČR, tak i v zahraničí.

(na fotce s prof. Dr. Rainerem Kloppem z Německa)

2018

Rozhodla jsem pro založení vlastního centra zaměřeného na kardiovaskulární prevenci a začala jsem tam organizovat informační přednášky pro veřejnost.
Pravidelně jsem se začala účastnit podobně tematicky založených výstav, konferencí i lékařských kongresů.
foto_4
Nevynechávala jsem ani možnost účasti na různých sportovních událostech, abych rozšířila povědomí o možnostech včasné kardiovaskulární prevence u sportovců.
 
K tomuto účelu jsem využívala převážně své auto, které mám pro tyto externí výjezdy dodnes.

2019

Během tohoto roku začínám spolu s mým kolegou ze Slovenska testovat používání arteriografu, který nám pomocí kontrolních měření pomáhá identifikovat míru arteriální tuhosti tepen a vyhodnotit aktuální míru kardiovaskulárních rizik.

Díky této neinvazivní, ale současně velmi přesné metodě měření začínáme rozvíjet spolupráci také s několika lékaři.

2020

Rok častých striktních vládních opatření týkající se Covidu mně naučil větší flexibilnosti v rámci své profese.

Konzultace, školení i přednášky jsem začala poskytovat také v online podobě.

Přístroje poskytované klientům do pronájmu jsem začala posílat i kurýrem.

2021

V dalším roce mi v rámci své studijní praxe vypomáhaly v mém centru asistentky Bára s Eliškou, moc šikovné holky.

2022

Ve svém centru začínám pracovat se svým kolegou Petrem Svobodou, který poskytuje stejné služby jako já a k tomu mně v centru občas zastupuje, když je potřeba.

Jsme nejen kolegové, ale i dobří přátelé a těší mě, že ho stejně jako mě naplňuje pomáhat druhým.

2023

Do našeho centra jsme pořídili nejnovější produktovou řadu zdravotnického přístroje BEMER EVO, s kterým se naši klienti můžou osobně seznámit v rámci bezplatné ukázky.
 
V případě zájmu poskytujeme k přístrojům také odborné poradenství nebo osobní zaškolení na jeho obsluhu.

2024

Novinkou tohoto roku je vydání naší informační brožury o cévách, která se opírá o naše vědomosti, poznatky a zkušenosti z oblasti kardiovaskulární prevence a možných způsobů snížení kardiovaskulárních rizik neinvazivním způsobem.

Kromě toho, že je k dispozici její tištěná CZ i SK verze (68 stran A4) za 65,-Kč, nabízíme pro zájemce také ukázku (10 stran) v elektronické podobě ZDARMA.

Máte-li o brožuru zájem, pošlete nám nezávaznou poptávku.